Potrivit unui comunicat al CNADR transporturile agabaritice vor pleca de la Bistrița până la Constanța, via Cluj Napoca, Tg.-Mureș, Brașov, Slobozia

radioson-300x115Patru transporturi agabaritice vor tranzita si orasul nostru in zilele urmatoare, transmite postul RadioSON.
Transporturile vor tranzita orasul nostru pana in data de 8 mai iar convoiul va fi însoțit, conform prevederilor Autorizației Speciale de Transport (AST), de două vehicule autorizate și de un echipaj al Poliției Rutiere.Transportul se va desfășura etapizat, cu întreruperea temporară și locală a circulației rutiere.
Având în vedere faptul că acest transport va ocupa întreaga parte carosabilă, participanții la trafic vor trebui să respecte indicațiile reprezentanților Poliției Rutiere Sighisoara astfel încât să nu se producă blocaje în trafic pana cand aceste transporturi vor tranzita orasul nostru.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.

Powered by WordPress | Designed by: Premium WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Bromoney and Wordpress Themes