Mădălina Florea, calificată la Campionatele Europene de Cros de la Belgrad

radioson-300x115Sâmbătă, 9 noiembrie, s-a desfăşurat la Băile Felix Cupa României la cros, iar atleţii sighişoreni s-au întors cu premii de la această competiţie. Atleta Mădălina Florea a obţinut locul I la tineret şi s-a calificat la Campionatele Europene de Cros de la Belgrad ce se vor desfăşura în luna decembrie, transmite postul RadioSon Sighişoara. Atleţii de la CSS Sighişoara au urcat şi ei pe podium, ocupând locul I la echipe la categoria copii I, echipa fiind formată din Tudor Voican, Raul Popa, Eric Enciu, Andrei Duma şi Gabriel Olariu. La copii II a obţinut locul II sportivul Marius Popa, iar la Juniori III Rareş Miklos s-a clasat pe locul IV şi Daniel Sederesi pe locul V. Atleţii sighişoreni au fost pregătiţi de profesorii Doina şi Ioan Avram, aceştia desfăşurând acum o pregătire intensă cu atleta sighişoreancă, Mădălina Florea care peste două săptămâni va participa la Ciba, în Japonia la Campionatle Mondiale pe echipe pe continente, iar peste o lună la Campionatele Europene de Cros de la Belgrad.

Both comments and pings are currently closed.