Warning: Use of undefined constant translate_tb_widget_register - assumed 'translate_tb_widget_register' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/sighisoa/public_html/wp-content/plugins/translate-this-button/ttb-sidebar-widget.php on line 129

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/sighisoa/public_html/wp-content/plugins/jetpack/_inc/lib/class.media-summary.php on line 77

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/sighisoa/public_html/wp-content/plugins/jetpack/_inc/lib/class.media-summary.php on line 87
“Academia Sighişoara” la început de august | Sighisoara Freelance Reporter
Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/sighisoa/public_html/wp-includes/post-template.php on line 284

“Academia Sighişoara” la început de august

radioson-300x115Şi anul acesta la începutul lunii august se va desfăşura în oraşul nostru tradiţionalul festival de muzică academică “Academia Sighişoara”, transmite postul RadioSon Sighişoara. Manifestarea, ajunsă la a 20-a ediţie, se va desfăşura în perioada 1 -14 august şi va fi un jubileu de muzică, artă şi întâlniri. Deschiderea Festivalului “Academia Sighişoara” va fi pe 1 august, de Ziua Naţională a Elveţiei care va fi sărbătorită cu un concert de bucium în aer liber urmat de un concert de gală în Sala festivă a Primăriei municipiului Sighişoara. Festivalul oferă 15 de concerte în patru locaţii diferite: Sala festiva a Primăriei municipiului, Biserica Mănăstirii, Sinagoga şi Turnul Fierarilor unde anul acesta va fi deschis şi un pavilion elveţian cu o expoziţie de artă. Detalii şi programul manifestării îl găsiţi pe site-ul Festivalului “Academia Sighişoara” http://academia-sighisoara.com

Referinţe:

Din nou la festival (Punctul – despre ediţia din 2012)

Both comments and pings are currently closed.

One Response to ““Academia Sighişoara” la început de august”

  1. […] Şi anul acesta la începutul lunii august se va desfăşura în oraşul nostru tradiţionalul festival de muzică academică “Academia Sighişoara”, transmite postul RadioSon Sighişoara. Manifestarea, ajunsă la a 20-a ediţie, se va desfăşura în perioada 1 -14 august şi va fi un jubileu de muzică, artă şi întâlniri. Deschiderea Festivalului “Academia Sighişoara” va fi peContinuare… […]

Powered by WordPress | Designed by: Premium WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Bromoney and Wordpress Themes